Kasutajate tagasiside

Madentus OÜ

Kui dr. K-le öeldakse, et on hea asi, siis dr. K võtab asja kasutusse. Eipea mitu korda rääkima😀

Dr. Marge Loorents
Loorents Hambaravi, Tallinn

Ma olen kasutanud Walsner matriitse umbes aasta. Minu tähelepanek on, et millegipärast ei kasuta ma enam teisi matriitse.Ma arvan, et see rääbib juba nende eest!

 

Dr. Lily Tuisk
Männi Hambaravi, Pärnu

Mulle meeldib nende matriitside juures see et kontaktpunktid on päris head, paigaldamine käib kiirelt ja hoiab vatirulle paigal.

 

Dr. Piret Aru
Aru Hambaravi, Tallinn

Ma olen neid juba väga kaua kasutanud ja mulle nad meeldivad. Mulle meeldib nende puhul, et veritsus ei pääse kaviteeti, nad on väga tihedalt ümber hamba. Ma kasutan kõiki Walseri matriitse”

 

Dr. Tiina Noot
Dr. Noot Hambaravi, Tallinn

Kasutan enamasti Walseri matriitse premolaaridel ja molaaridel. Neid on lihtne paigaldada. Mulle meeldib, et nad on väga tugevasti ümber hamba ja ma ei pea kasutama kiilu.

 

Dr. Heli Schihalejev
Dr. Heli Schihalejev Hambaravi OÜ

„Walser matriitse on hea kasutada, sest neid on väga lihtne fikseerida ja need püsivad kindlalt. Minu arvates optimaalne tulemus lühikese ajaga.“

 

Dr. Helve Riisalu
Dr. Riisalu Hambaravi OÜ

Walser matriitsid ( nii X- kui ka O kujuline) on mugavad kasutada apoksimaalsete täidiste asetamisel, kui kaviteedi põhi ei ulatu allapoole igemepiiri ja alveolaarluu ei ole palju taandunud ning oma hamba palatinaalne ja bukaalne sein on piisavalt säilinud. Matriits asetub tihedalt vastu hambakaela ja  välistab sülje sattumise igemepiiril kaviteeti. Tulemuseks on korrektne, tiheda hambavahega täidis või täidised.
O-kujuline matriits lihtsustab MOD täidiste asetamist, üks kompaktne matriits, mis aitab mõlemad hambavahed korrektselt modelleerida.
Samuti abistab O-kujuline matriits hambarea viimase hamba distaalse seina taastamisel, takistab sülje sattumise kaviteeti, saab mugavalt  näiteks voolava komposiidiga kaviteedi täita, samuti lihtsustab mittevoolava komposiidi tihedalt topeldamist kaviteeti. Tulemuseks on hea ääresuluga tihe ja
sileda pinnaga täidis. Lisaks on kõige distaalsemate pindade jaoks olemas spetsiaalne matriits, mida mina ei ole momendil kasutanud.
Alumiste purihammaste taastamisel aitab matriits tänu oma kujule ka ilma kofferdamita töötamisel stabiilselt vatirulli fikseerida ( keel ei suuda vatirulli paigast nihutada).
Matriitsid on erinevate suurustega ja sobivad ka laste hammaste ravimisel, lapsed taluvad suhteliselt hästi seda matriitsi suus ( väga väikese kujuga piimahammaste puhul vahel ei püsi matriits paigal, sel puhul tuleb leida muu lahendus).

Matriitsi pealeasetamine kaasasolevate tangidega on suhteliselt mugav ja patsiendile praktiliselt valutu ( reeglina on ju preparatsiooniks eelnevalt tehtud tuimestus ja sel puhul valulikkuse probleemi nagunii ei ole).

Kokkuvõtteks: Walser matriitsid  on heaks abivahendiks igapäevases töös, nad on tugevad ja korduvkasutatavad ( autoklaavitatavad).

 

Kontaktpuntki  tekitamine Walser matriitside abil –  hambaarstide tagasiside

 

Oliver Kohl/ Germany

“… ma poleks kunagi arvanud, et täidise kontaktpunkti tegemine võib nii kerge olla.”

 

Andre D. Bergh, Inglismaa

“… 2013 aasta IDS’il avastasin ma Walser matriitside süsteemi. 25 erinevat matriitsi, kõik käsitsi valmistatud, väga õhukesest metallribast ja vedruga tugevdatud. Neid on võimalik kiiresti ja lihtsalt paigadada ja saavutada suurepärane kontakt. Teiste süsteemide puhul vajasin ma alati kiilu, kuid selle süsteemiga läheb seda üliharva vaja tänu vedrukinnitusele…”

 

Nina Harmann, Saksamaa

“midagi nii lahedat! Aproksimaalsed kontaktpunktid on hästi tehtavad 90 protsenti! Matriitse on lihtne paigaldada, X-kujulist matriitsi saad kasutada, kui teed kõrvutiasetsevaid täidiseid. Iga täidise jaoks on olemas sobiv matriits nagu näiteks isegi sügava kaariese jaoks matriits 10c”

 

Steffen Leichsenring, Saksamaa

“ Ma kasutan Walser matriitse, sest sellega on võimalik saavutada väga head kontaktpunkti”

 

Ute Frölich, Saksamaa

“… Walser matriitsid sobituvad hambale ideaalselt ja kinnituvad nii hästi, et libise minema. Matriits on väga õhuke ja saad teha sellega väga hea kontaktpunkti…”

 

Prof Dr. Unmesh Khanvilkar University Navi Mumbai

“ Walser Matriitside süsteem on imeline, mitte ainult mina vaid ka kõik mu tudengid armastavad seda. Olles seda nüüd mõnda aega kasutanud, saan aru, et mu investeering on ennast väga hästi ära tasunud. Kõikide restauratsioonide puhul olen saavutanud väga hea kontaktpunkti ja ma saan töötada tunduvalt kiiremini, kui teiste süsteemidega”

 

Tom C. Schwatzkopff

“ Walser matriitsidega on kontaktpunkti väga lihtne kujundada. Matriitsid on tihkelt ümber hamba ja and sobiva väga hästi kõikide komposiitega ja kaaseaegsete materjalidega kasutamiseks, mitte nagu osad matrsiitsisüsteemid, mis komposiidi töötlemise hetkel võivad paigast nihkuda või oma kuju muuta. Walser matriitsid kuluvad väga pika aja jooksu.  Tänu sellele saad Walser matriitsidega töötada väga pikka aega.”

 

Hambaravikabinet Dr. Tausend, Dr. Hischmann, Melanie Waldmann, Saksamaa

Analena Langenfeld ütleb: “ Mina kasutan Walser matriitse, sest  nendega on väga hea kontaktpunkt tagatud. Need, kes töötavad selle süsteemiga palju, suudavad saavutada ilusaid tulemusi isega unilateraalse sügava kaariese korral, kus teised süsteemid nagu näiteks Tofflemire’iga tekivad takistused.”

 

Jiri Proch, PhD, Tulln/Austria

“Walser Matriitsid  on teine parim leiutis peale ratta leiutamise. Austria Piirkondliku Tervisekindlustuse ostujuhina otsisin ma tõeliselt kaua midagi, mis oleks turul vähegi sarnane: ideaalne kontaktpunkti saavutamine, väga hea anatoomia ja sensatsiooniline kiirus. Väga oluline just laste puhul. Ma soovitan Walser Matriitse ka  kõigile neile,  kellel on erakliinikud.

 

Carola Urwantschky, PhD, Neu-Ulm/Saksamaa

“Ma olen walser Matriitsidest  ülimalt vaimustuses. Lihtne käsitsemine ja hea sobituvus hambale.  Vajan üliharva puukiilu, et saavutada hea kontaktpunkt. Hea kontaktpunkti saavutamine matriitsi abil on minu jaoks oluline.
Matriitsi klambrid toimivad vatirulli hoidjana. See on ka fantastiline, keele liikumine ei mõjuta minu tööd. Papilli verejooks on harv, sest matriits täidab libisedes tihedalt papilli ja hamba vahelise ala ning seetõttu ei pääse veri kaviteeti. Sellest ajast peale, kui ma kasutan walser matriitse, olen ma üllatunud, miks üldse teised süsteemid olemas on.