Hambaraviõdede Talvehooaja Loengupäev 2018

Oled oodatud osalema, Hambaraviõdede Talvehooaja Loengupäeval!

Seekordsed loengud on enam, kui silmaringi avardavad.  Sellist infot juba mujalt ei saa.

3. veebruaril 2018

Sokos Hotell Viru

Viru väljak 4, Tallinn

 

Ülevaade kaasaegsest ortodontiast. Ortognaatne kirurgia ortodontia vaatenurgast.

Lektor: Dr. Jelena Ldinina

Saad hea ülevaate võimalikest ortodontilistest probleemidest ning olulist infot enamlevinud diagnoosidest. Milliseid ortodontilisi aparaate tänapäeval kasutatakse ja kuidas aidata ortodontiliste aparaatidega esmaabisse sattuvaid patsiente.

Ortognaatset kirurgiat vajava patsiendi ortodontiline ettevalmistamine, ravietapid, digitaalne planeerimine ja prognoositav soovitud tulemus.

Antibiootikumid ja antiseptika versus resistentsus ning surma kineetika

Lektor: Dr. Tõnis Karki

Käsitletakse olulisemaid suundumusi ravim- ja antiseptiliste vahendite resistentsuse vallas, sealhulgas olukorda Eestis. Miks on sõna “resistentsus” saamaks kaasaegse meditsiini SOS-signaaliks. Juttu tuleb ka mikroorganismide surma mõjutavatest universaalsetest seaduspärasustest, samuti mõningatest tehnilistest ja looduslikest “finessidest”, mis aitavad mikroorganismidel vältida või nõrgestada meie nendevastast tegevust.

3. Loeng

Millised on meie emotsionaalsed stiilid ja kuidas on need seotud depressiivsusega?

Lektor: Katrin Tibar
Kas depressiooni jäämine või mitte jäämine on etteennustatav? Ettekandes tuleb juttu isiksuse tüüpidest ja emotsionaalsetest stiilidest, mis võivad soodustada depressiooni ja ärevuse väljakujunemist. Samuti sellest kuidas seda muuta ja mida enda heaks ära teha.